Mobile/Tablet Menu

Desktop Menu

Search Container

Staff Directory

Staff Assignment Grade
Cindi Ahern Physical Education  
Maria Alves Campus Supervisor  
Barrett Anderson Student Attendant  
Jessica Antonio Wheel/Art  
Alexandra Beltran Health Technician  
Jennifer Benelli Vision Teacher  
Nicole Bliss Social Studies 7
Victoria Blockhus Social Studies, Social Studies IL 8
Derrick Bridger SPED Futures  
Bobby Cabagbag Custodian 1 (Night)  
Clemencia Calk Instructional Aide SpEd  
Beth Carlson Science 8
Amanda Carranza Attendance Secretary  
Keith Casey Mathematics & Science 6
Christine Castillo Family Engagement Specialist - FES  
Hyang Chang Student Attendant  
Peggy Chang Mental Health Therapist  
Irma Chavez Food Services  
Michele Chin Counselor 6 & 8
Kimberly Cool Student Aide  
Jim Cox Science, Science IL 6 & 8
Lakyn Crumbly-Bartmann Science 6 & 8
Todd Daly Psychologist  
Darcy Dalton English  
Ivy Dao Student Aide  
De Dean Custodial Supervisor  
Aileen Delaney Physical Education  
Nicholas DeMartini SPED Ed Specialist/ASB  
Danele Dixon TS  
Arcia Dorosti ALD, EL Coordinator, AVID  
Heather Driscoll English/Social Studies 6
Mark Dungan Music / Band, VAPA IL  
Jennifer Ellington Drama, Creative Writing, Elective Dept. Lead  
Catherine Flint Math / IL 6
Kendra Fraka EHRMS  
Dave Franceschi Physical Education  
Gonzalo Garcia SPED Ed Specialist  
Mylinh Gee ELA 8
Tristan Ginanni Social Science 7
Lillibeth Gonzalez 1:1 Aide  
Hannah Helsaple Student Attendant  
Joy Helsaple Data Secretary  
Ross Helsaple Social Studies 6 & 8
Melissa Howell Principal  
Richard Hung Mathematics 7
Dalonna Jackson Mental Health & Wellness Associate  
Jovi Johnston Counselor 6 & 7
Deanna Jones English 6 & 8
Haydee Juarez BIC  
Beth Kahle Budget Clerk / Secretary  
Ekta Kapur Family Consumer Science  
Janet Lai Instructional Aide SpEd  
Jefferey Lam Science 6 & 7
Abby Larsen Education Specialist  
Cherish Mae Larsen Mathematics 7
Kristen Lee Teacher Librarian  
Michelle Li

SPED TS-Ed Specialist

 
Suzanne Lowe Secretarial Supervisor  
Annabella Macrae ELA 6 & 7
Joanne Maher ELA / SS 6
Hana Sugano McHale WL Japanese  
Margarita Mendez Spanish, World Language Dept. Lead 7 & 8
Lea Kabiri Moghadam Aide  
James Monson Student Attendant  
Bryan Nabas Mathematics 8
Masoumeh Nadimi 1:1 Aide  
Ted Narayan Computer Tech Support  
Amanda Orellana Instructional Aide SpEd  
Rima Parekh Math  
George Pascual Custodian I  
Lauren Priddy Math 6
Gillian Reid Special Education Lead 6
Dennis Reyes Food Services  
Brandi Mae Rodriguez Student Nutrition  
David Rosenblatt Computers, Web Design, Broadcast  
Kevin Rouse Administrator  
Marilou Sarmiento Custodian I (Day)  
Koeurn Seu Lunch Server / Record Keeper  
Lucas Sherill Student Attendant  
Racquel Soto Ed Specialist  
Marissa Staffero VAPA Orchestra  
Gary Stallions CTE / IT  
Suganthi Subramanian English / Social Studies 6
Kirsten Tasker WL French  
Tatiana Tchoub Student Attendant  
Scedrick Tippins TS  
Susan Turner 1:1 Instructional Assistant 7
Tuvshinjargal Turuu Student Aide  
Marianne Tuttle Instructional Aide SpEd  
Rebecca Tzarnotzky Speech Language Pathologist  
Tammy Wallace Sustainability, Marine Biology 6, 7, 8
Travis Wood Physical Education  
Noel Woodward English, English IL 7